Szukaj kalkulatora
Kalkulatory tematyczne

Kalkulator Biorrytmów

Sprawdzone przez Daryelin Sosa

Wystąpił błąd podczas przeprowadzania obliczeń, prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza znajdującego się na naszej stronie kontaktowej, abyśmy mogli jak najszybciej to naprawić. Bardzo dziękujemy.

Wprowadź swoją datę urodzenia:


Spis treści

Co to są biorytmy

Biorytmy to cykliczne i stałe cykle fizyczne i biochemiczne, za pomocą których próbuje się przewidzieć nastrój (i więcej aspektów) osób w ciągu ich życia.

W XX wieku niemiecki lekarz Wilhem Fliess zaobserwował pewne identyczne cechy w raportach różnych i niepowiązanych pacjentów.

W swoich badaniach wykrył fazy bardziej negatywne i bardziej pozytywne w życiu swoich pacjentów, oceniając trzy typy aspektów: emocjonalny, mentalny i fizyczny.

Na ich podstawie próbował określić stopień skłonności do sukcesu, wypadków, chorób (i więcej) na podstawie tymczasowego stanu osób w każdej fazie.

Te fazy tworzą 3 cykle, opisane na grafice liniami:

  • Emocjonalny, który ma cykl trwający 28 dni.
  • Mentalny, którego cykl trwa 33 dni.
  • Fizyczny, który potrzebuje tylko 28 dni, aby zakończyć swój cykl.

Rozpoczynają się one od punktu 0 na osi Y, czyli od narodzin osoby i powtarzają się przez całe jej życie.

Jak oblicza się biorytmy

Obliczanie biorymu opiera się na przekonaniu, że wydajność każdej osoby podlega trzem szczególnym cyklom.

Cykl fizyczny

Jest to cykl o najkrótszym czasie trwania, 23 dni, ma wpływ na siłę, wytrzymałość, pewność siebie, energię, agresywność i odwagę.

  • Formuła: sin(2πt/23)
  • t oznacza liczbę dni, które upłynęły od narodzin osoby

Cykl emocjonalny

Trwa 28 dni i określa nastroje, radość, kreatywność, optymizm, dobre samopoczucie i wrażliwość na poziomie emocjonalnym.

  • Formuła: sin(2πt/28)

Cykl intelektualny

Jest to najdłuższy z trzech cykli, trwa do 33 dni, i wpływa na zdolność percepcji, rozumowanie, krytyczne myślenie i postawę w podejmowaniu trudnych decyzji.

  • Formuła: sin(2πt/33)

Jak interpretować wyniki

Aby prawidłowo zinterpretować wynik grafiki, którą uzyskałeś po użyciu kalkulatora biorrytmów, musisz zwrócić uwagę na linie, które ją tworzą i na ich położenie względem centralnej linii poziomej (osi X).

Powinieneś interpretować znaczenie w zależności od pozycji każdej linii względem osi X.

Poniżej linii średniej

Jeśli krzywa któregokolwiek cyklu znajduje się na poziomach niższych od średniej, może to być synonimem raczej negatywnej fazy dla danego biorrytmu.

Jeśli ta linia to fizyczna, poczujesz się słaby i zniechęcony.

Jeśli chodzi o emocje, które znajdują się poniżej linii średniej, możesz czuć się smutniejszy i bardziej zaniepokojony.

Jeśli byłaby to linia intelektualna, która przedstawia wartości negatywne, twoje myśli i pomysły będą znacznie bardziej zamieszane niż zwykle, ponadto skupienie się będzie dla ciebie dość trudne.

Przekraczając średnią

Jeśli jakakolwiek krzywa przekracza średnią, oznacza to, że twój odpowiadający biorrytm znajduje się w godzinach niskich, a jeśli obie linie przekroczyłyby średnią dokładnie w jednym punkcie, mogłoby to oznaczać, że jest to naprawdę skomplikowany moment.

Jeśli te wartości znajdziesz na linii fizycznej, oznacza to, że możesz czuć się wyczerpany i zalecamy, abyś nie wykonywał dużych wysiłków.

Z drugiej strony, jeśli to nastąpi na linii emocji, jest to synonimem drażliwości i smutku. Radziłbym nie wdawać się w żadne dyskusje, może to nie być najlepszy moment.

Na koniec, jeśli grafika wskazuje na przecięcie punktów na linii intelektualnej, oznacza to, że jesteś w momencie lenistwa, w którym koncentracja jest praktycznie niemożliwa. Zostaw swoje projekty i pomysły na inny czas, na pewno będziesz miał wyższy wskaźnik produktywności, efektywności i sukcesu.

Gdy są wyższe niż średnia

Jeśli krzywa któregokolwiek cyklu znajduje się na poziomach wyższych niż średnia, może to oznaczać, że ten biorrytm, czy to mentalny, emocjonalny czy fizyczny, znajduje się w pozytywnej fazie.

Jeśli dzieje się to na krzywej fizycznej, poczujesz się w lepszej formie niż zwykle i na przykład, jeśli zdecydujesz się na jakikolwiek sport, twoje ciało zareaguje lepiej niż w innych momentach.

Jeśli natomiast, dzieje się to z krzywą emocji, można się spodziewać, że będziemy bardziej radośni i będziemy mieć dobre relacje ze znajomymi i przyjaciółmi.

Na koniec, jeśli to krzywa, która przedstawia te parametry, to intelektualna, różne procesy myślowe będą znacznie bardziej precyzyjne, również nasza zdolność do koncentracji zostanie wzmocniona.

Zanim zakończymy, chcielibyśmy wspomnieć, że jest to uważane za pseudonaukę, ponieważ, mimo że używa się danych statystycznych, wielu profesjonalistów uważa, że jej wnioski mogą być przypisane przypadkowi.

Dlatego powinieneś traktować ten tekst jako tekst rozrywkowy i do zabawy, ale nie opieraj na nim swoich decyzji.

Daryelin Sosa
Pisarka, tarocistka i terapeutka rodzinna. Specjalistka od magii białej, numerologii i astrologii.
Dayerlin Sosa jest socjologiem, psychologiem i pisarką. Interesuje się światem e... Czytaj więcej »

Kalkulatory astrologiczne

+ Kalkulatory rozrywki