Szukaj kalkulatora
Kalkulatory tematyczne

Kalkulator dni pomiędzy datami

Sprawdzone przez Lic. Román Ramos

Wystąpił błąd podczas przeprowadzania obliczeń, prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza znajdującego się na naszej stronie kontaktowej, abyśmy mogli jak najszybciej to naprawić. Bardzo dziękujemy.

Wprowadź datę początkową:

Wprowadź datę końcową:

Wynik

Od daty początkowej do daty końcowej minęło: dni

dni to:

  • lata miesiące dni
  • godziny
  • minuty
  • sekundy

Spis treści

Jak używać kalkulatora czasu między datami

Aby korzystać z naszego kalkulatora dni, musisz wprowadzić dane, które są wymagane w odpowiednim formularzu.

Jeśli chcesz wiedzieć, ile dni dzieli dwie daty, po prostu musisz wprowadzić w pierwszej dacie dzień, miesiąc i rok (domyślnie jest wybrana bieżąca data) i zrobić to samo z drugą datą.

Po wprowadzeniu wszystkich danych, kliknij „Oblicz”, a symulator dat zrobi resztę, dając ci wynik, którego szukasz w ciągu kilku sekund.

Ta funkcja jest szczególnie przydatna do obliczania dni roboczych dzielących dwie konkretne daty, idealna do poznania długości okresu pracy lub do dokładniejszego określenia daty wysyłki.

Jednakże, jeśli szukasz sposobu na obliczenie dni roboczych lub dni dzielących dwie daty, możesz również wykonać obliczenia ręcznie, zadbaliśmy o to, aby dać ci serię wskazówek, jak to zrobić w prosty i krok po kroku sposób.

Czytaj dalej i odkryj, jak to zrobić samodzielnie, aby uzyskać bardziej precyzyjny wynik.

Jak obliczyć dni dzielące dwie daty

Wszyscy kiedyś mieliśmy potrzebę obliczenia dni pomiędzy dwoma datami, szczególnie gdy zbliża się dzień ważnego wydarzenia w naszym życiu.

Nie zawsze obliczenie jest szybkie i łatwe, ponieważ najpierw musimy policzyć dni do końca miesiąca, a następnie dodać dni z poprzedniego miesiąca, ale uwaga, ponieważ nie wszystkie miesiące mają taką samą liczbę dni, co sprawia, że jest to bardziej skomplikowane, niż mogłoby się wydawać.

Aby uniknąć tego rodzaju błędów, skorzystamy z programu Microsoft Excel Windows, nawet jeśli nie jesteś magiem tej aplikacji, z kilkoma prostymi wskazówkami będziesz w stanie wykonać to obliczenie w bardzo prosty sposób.

Na początku otwórz program i w nim nowy arkusz pracy, teraz wykonaj następujące kroki:

W pierwszej komórce po prawej napiszemy datę początkową, a tuż pod nią, wpiszemy datę końcową.

Na przykład, jeśli chcielibyśmy obliczyć, ile dni zostało od dzisiaj do Bożego Narodzenia, najpierw powinniśmy wpisać dzisiejszą datę (załóżmy, że jest to 4 kwietnia) i w komórce poniżej datę Bożego Narodzenia (25 grudnia).

W związku z tym pierwsza komórka powinna zawierać to: 04/04/2018 (lub 04/04/18).

W drugiej komórce, powinieneś napisać: 25/12/2018 (lub 25/12/18).

Dates in Excel

Jest bardzo ważne, aby napisać również rok, zwłaszcza gdy chcemy obliczyć liczbę dni do dowolnej daty w następnym roku, ponieważ jak dobrze wiemy, co cztery lata mamy rok przestępny, który ma jeden dzień więcej w kalendarzu.

Poniżej tych dwóch komórek należy napisać następującą formułę:

  • = A2-A1

Po tym wystarczy nacisnąć enter, aby automatycznie pojawił się wynik, w tym przypadku byłoby to 265 dni.

Difference of days between dates in Excel

Jeśli zamiast liczby dni pojawi się format daty, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na komórce i przejść do opcji Formatowanie komórek…

Correct number format in Excel, step 1

Następnie na karcie Liczba wybierz opcję Kategoria opcję Liczba

Correct number format in Excel, step 2

Ta formuła, która zazwyczaj służy do odejmowania liczb, posłuży nam również w tym przypadku do odejmowania dat.

Jednakże, ta formuła nie służy do obliczania dni roboczych, ponieważ Excel nie ma bazy danych, która pozwoliłaby mu znać święta w twoim kraju.

I to wszystko, co możemy ci powiedzieć o tym, jak obliczyć dni dzielące dwie daty.

W tym artykule nauczyłeś się, jak korzystać z symulatora dni między datami za pomocą wszystkich jego funkcji.

Nauczyłeś się również, jak przeprowadzić proces w Excelu w sposób półautomatyczny, chociaż z pewnymi ograniczeniami w porównaniu z naszym symulatorem online.

Z naszej strony pozostaje nam tylko poprosić cię, abyś udostępnił ten kalkulator w swoich różnych sieciach społecznościowych, aby twoi kontakty mogli dowiedzieć się wszystkiego, co już wiesz, to mały gest, który może nam bardzo pomóc w tej społeczności darmowych kalkulatorów.

Na koniec, jeśli znajdziesz błędy lub problemy z działaniem, zarówno w tekście, jak i w kalkulatorze, prosimy, abyś dał nam znać na stronie kontaktowej, abyśmy mogli jak najszybciej to naprawić.

Lic. Román Ramos
Magister matematyki i magister badań operacyjnych na UCV.
Román Ramos jest licencjatem matematyki na Centralnym Uniwersytecie Wenezueli (UCV) ... Czytaj więcej »

Kalkulatory astrologiczne

+ Kalkulatory rozrywki