Hesap Makinesi Ara
Tematik Hesap Makineleri

Bioritim Hesaplayıcı

Tarafından gözden geçirildi Daryelin Sosa

Bir hata oluştu, lütfen en kısa sürede düzeltebilmemiz için iletişim sayfamızda yer alan form aracılığıyla bize ulaşın. Çok teşekkürler.

Doğum tarihinizi girin:


İçindekiler Tablosu

Bioritmalar Nedir

Bioritmalar, insanların yaşamları boyunca ruh hali (ve daha fazlası) gibi özelliklerini tahmin etmeye çalıştığı fiziksel ve biyokimyasal türde periyodik ve sabit döngülerdir.

20. yüzyılda, Alman doktor Wilhem Fliess birbirinden bağımsız hastaların raporlarında bazı benzer özellikler gözlemledi.

Bu çalışma sırasında, hastalarının yaşamındaki daha olumsuz ve daha olumlu fazları belirleyerek, duygusal, zihinsel ve fiziksel. olmak üzere üç türdeki yönlerini değerlendirdi.

Bunlara dayanarak, bireylerin her fazdaki geçici durumlarına göre başarıya, kazalara, hastalıklara (ve daha fazlasına) eğilim derecesini belirlemeye çalıştı.

Bu fazlar, grafikte çizgilerle tanımlanan 3 döngü oluşturur:

  • Duygusal, 28 gün süren bir döngüye sahiptir.
  • Zihinsel, döngüsünü 33 günde tamamlar.
  • Fiziksel, döngüsünü tamamlamak için sadece 28 güne ihtiyaç duyar.

Bunlar, bireyin doğumundan itibaren Y eksenindeki 0 noktasından başlar ve tüm yaşamı boyunca tekrarlanır.

Bioritmalar Nasıl Hesaplanır

Bioritma hesaplaması, her bireyin performansının üç özel döngüye tabi olduğu inancından yola çıkar.

Fiziksel Döngü

En kısa süreye sahip olanıdır, 23 gün sürer ve güç, dayanıklılık kapasitesi, güven, enerji, saldırganlık ve cesaret üzerinde etkilidir.

  • Formül: sin(2πt/23)
  • t kişinin doğumundan bu yana geçen gün sayısına eşittir

Duygusal Döngü

28 gün sürer ve duygular, neşe, yaratıcılık, iyimserlik, refah ve duygusal düzeyde hassasiyeti belirler.

  • Formül: sin(2πt/28)

Zihinsel Döngü

Bu üçünün en uzunu, 33 gün sürer ve algılama kapasitesi, akıl yürütme, eleştirel düşünce ve zor kararlar alma yeteneği üzerinde etkisi vardır.

  • Formül: sin(2πt/33)

Sonuçların Nasıl Yorumlanacağı

Bioritma hesaplayıcısını kullanarak elde ettiğiniz grafiğin sonucunu doğru bir şekilde yorumlamak için, grafiği oluşturan çizgilere ve yatay merkezi çizgiye (X eksenine) göre durumlarına dikkat etmeniz gerekecek.

Her çizginin X ekseniyle olan pozisyonuna bağlı olarak anlamını yorumlamanız gerekecek.

Orta çizginin altında

Herhangi bir döngü çizgisi ortalamanın altındaki seviyelerde bulunursa, bu, ilgili bioritma için daha çok olumsuz bir fazın işareti olabilir.

Bu çizgi fiziksel ise, kendinizi zayıf ve isteksiz hissedeceksiniz.

Duygusal çizgi orta çizginin altındaysa, muhtemelen kendinizi daha üzgün ve rahatsız hissedeceksiniz.

Zihinsel çizgi olumsuz değerler sergiliyorsa, düşünceleriniz ve fikirleriniz normalden çok daha karışık olacak, ayrıca konsantre olmak sizin için oldukça zor olacak.

Orta çizgiyi geçmek

Herhangi bir çizgi orta çizgiyi geçiyorsa, ilgili bioritminiz düşük bir dönemde olduğu anlamına gelir ve her iki çizgi de tam olarak bir noktada orta çizgiyi geçerse, bu gerçekten zorlu bir an olduğunu belirtebilir.

Bu değerler fiziksel çizgide bulunursa, kendinizi tükenmiş hissedeceksiniz ve size büyük çaba göstermemenizi tavsiye ederiz.

Öte yandan, bu duygusal çizgide gerçekleşirse, bu irritabilite ve üzüntü anlamına gelir. Herhangi bir tartışmaya girmemenizi tavsiye ederim, muhtemelen en iyi zaman değildir.

Son olarak, grafik zihinsel çizgide bir noktaların kesişimini gösteriyorsa, bu, konsantrasyonun neredeyse imkansız olduğu bir tembellik anında olduğunuz anlamına gelir. Projelerinizi ve fikirlerinizi başka bir zamana bırakın, üretkenlik, etkinlik ve başarı oranınızın daha yüksek olacağından emin olabilirsiniz.

Ortalamanın üstünde olduklarında

Bir döngü çizgisi ortalamanın üstündeki seviyelerde bulunuyorsa, bu, ister zihinsel, ister duygusal, isterse fiziksel olsun, ilgili bioritmin olumlu bir fazda olduğu anlamına gelebilir.

Bu, fiziksel çizgide gerçekleşirse, kendinizi alışılagelenden daha iyi formda hissedeceksiniz ve örneğin, herhangi bir spor yapmayı teklif ettiğinizde, vücudunuz diğer zamanlara göre daha iyi yanıt verecektir.

Bunun yerine, bu duygusal çizgide meydana gelirse, daha mutlu olacağımız ve tanıdıklar ve arkadaşlarla iyi ilişkilerimiz olacağı beklenir.

Son olarak, bu parametreleri sergileyen çizgi zihinsel ise, farklı düşünme süreçlerimiz çok daha kesin olacak, ayrıca konsantre olma yeteneğimiz de fayda görecektir.

Bitirmeden önce, bunun bir pseudoscience olarak kabul edildiğini belirtmek isteriz, çünkü istatistiksel veriler kullanılsa da, birçok profesyonel, sonuçlarının rastlantıya atfedilebileceğini düşünmektedir.

Bu nedenle, bu metni eğlence ve hobi metni olarak almalı, ancak kararlarınızı ona bırakmamalısınız.

Daryelin Sosa
Yazar, tarotçu ve aile dizimi uzmanı. Beyaz büyü, numeroloji ve astroloji uzmanı.
Dayerlin Sosa sosyolog, psikolog ve yazardır. Esoterizm dünyasına ilgi duyan Sosa, ... Daha fazla oku »

Astrolojik hesap makineleri

+ Eğlence Hesap Makineleri