Szukaj kalkulatora
Kalkulatory tematyczne

Zespół redakcyjny

Jednym z naszych głównych celów jest zapewnienie bezpłatnych, użytecznych i wysokiej jakości narzędzi. Jak to osiągamy? Poprzez dokładny proces recenzji wszystkich kalkulatorów.

W tym celu utworzyliśmy multidyscyplinarny zespół uznanych profesjonalistów specjalizujących się w różnych dziedzinach: od medycyny po inżynierię, matematykę i ekonomię, między innymi.

Każdy profesjonalista dokładnie sprawdza narzędzia ze swojej specjalności, zapewniając w ten sposób najwyższą precyzję i użyteczność wyników.

Bez zbędnych słów, przedstawiamy nasz zespół redakcyjny.

Lic. Román Ramos
Magister matematyki i magister badań operacyjnych na UCV.

Román Ramos jest licencjatem matematyki na Centralnym Uniwersytecie Wenezueli (UCV) oraz magistrem z zakresu badań operacyjnych na tej samej uczelni.

W sferze zawodowej, od 1997 do 2000 roku, pracował jako asystent na wydziałach Geometrii, Elementów Matematyki i Kalkulacji na UCV. Od 1999 do 2002 roku pracował również jako wykładowca Analizy Matematycznej i Matematyki Ogólnej w Instytucie Technologii Przemysłowej (IUTI).

Obecnie, od 2002 roku, pracuje jako wykładowca na Uniwersytecie Morskim Karaibów (UMC), prowadząc zajęcia z Różniczkowego i Całkowego Rachunku, Algebry Liniowej i Logiki, wśród innych przedmiotów.

Wciąż poszerzając swoją wiedzę, ukończył różnorodne kursy, wśród których wyróżniamy:

 • Programowanie w Pythonie i MATLAB.
 • Rozwój modeli z wykorzystaniem uczenia maszynowego za pomocą sieci neuronowych.
 • Projektowanie i Administracja Modułami Instrukcyjnymi Wspomaganymi Komputerowo.
 • Hydrologia i Meteorologia Synoptyczna.
 • Numeryczna Symulacja w Oceanografii.
Dr. Katiuska Ríos Calderón
Lekarka i chirurg z UCLA. Specjalizuje się w ginekologii i reprodukcji. Posiada subspecjalizację z ginekologii endokrynologicznej i klimakterium.

Dr Katiuska Ríos Calderón jest absolwentką medycyny na Universidad Centroccidental Lisandro Alvarado (UCLA). Specjalizuje się w ginekologii i reprodukcji ludzkiej z podspecjalizacją w ginekologii endokrynologicznej i klimakterium. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu ultrasonografii ginekologicznej pod kierunkiem dr. Luisa Nievesa Lugo.

Posiada ponad 17 lat doświadczenia w opiece nad osobami z patologiami ginekoendokrynologicznymi i ginekologicznymi, wśród których można wymienić zespół policystycznych jajników, zaburzenia cyklu miesiączkowego, endometriozę oraz diagnostykę i leczenie niepłodności przy użyciu Technik Wspomaganego Rozrodu (TRA).

Przez ponad 10 lat prowadziła działalność dydaktyczną i wykładową w różnych instytucjach, takich jak Szpital Carlosa J. Bello i UCLA. Obecnie jest doradcą w „Gentifer Unidad de Genética Medica y Reproducción Asistida” oraz prowadzi doradztwo medyczne przez Internet.

Opublikowała różne badania, wśród których można wyróżnić następujące:

 • Ocena suchości pochwy u kobiet po menopauzie za pomocą testu paskowego pH. Maturitas. 2003.
 • Hirsutyzm, Pierwszy wenezuelski konsensus dotyczący analogów GnRH w łagodnej patologii ginekologicznej. Wenezuelskie Towarzystwo Ginekologii i Położnictwa. 2008.
 • Cytofotometria szyjkowa jako badanie przesiewowe: czynniki poprawiające czułość. 2008.
 • Dogmat w Terapii Hormonalnej Zastępczej: poza rakiem piersi. 2012.
 • Antykoncepcja hormonalna a rak piersi: analiza dowodów. 2013.
 • Aspekty metaboliczne antykoncepcji hormonalnej, Konsensus Antykoncepcji Hormonalnej. Wenezuelskie Towarzystwo Ginekologii i Położnictwa. 2013.
 • Girads nowy model w ocenie ultrasonograficznej masy przydatków. 2017.
Lic. Raquel Mendoza Hernández
Magister w dziedzinie Dietetyki i Żywienia przez UCV. Podyplomowe studia z Zarządzania Publicznego w dziedzinie Żywienia przez UBV.

Raquel Mendoza Hernández jest licencjonowanym dietetykiem i specjalistą od żywienia, absolwentką Uniwersytetu Centralnego Wenezueli (UCV) oraz posiada dyplom z Zarządzania Publicznego w dziedzinie żywienia z Uniwersytetu Boliwariańskiego Wenezueli (UBV). Ukończyła również magisterium z Technologii Edukacyjnych na Narodowym Uniwersytecie Eksperymentalnym Sił Zbrojnych (UNEFA).

W swoim doświadczeniu zawodowym ma ponad 10 lat pracy w Narodowym Instytucie Żywienia, była również wykładowcą w UNEFA oraz Wenezuelskiej Szkole Żywienia i Dietetyki (EVAN). Obecnie zajmuje się doradztwem z zakresu żywienia online oraz w różnych specjalistycznych klinikach.

Była prelegentką na różnych wydarzeniach, wśród których warto wyróżnić jej nagrodę na V Sympozjum Naukowym XXXVI Rocznicy Szkoły Żywienia i Dietetyki na Uniwersytecie Zulia (2004).

Lic. César Delgado
Magister ekonomii na UC i magister zarządzania biznesem w SAEJEE.

César Delgado jest licencjatem ekonomii na Uniwersytecie w Carabobo (UC) oraz magistrem zarządzania w biznesie przez Sociedad de Altos Estudios Jurídicos Empresariales Euroamericanos (SAEJEE).

Ukończył również różne studia związane z ekonomią i zarządzaniem przedsiębiorstwem, wśród których wyróżniamy te dotyczące Tradingu i Inwestycji oraz SAP Controlling.

Od 2014 roku pracuje jako niezależny doradca finansowy. Wcześniej pracował przez ponad 7 lat w firmie PDVSA (Petróleos de Venezuela, S.A.) jako Analityk Kontroli i Zarządzania oraz jako Kierownik ds. Klientów.

Daryelin Sosa
Pisarka, tarocistka i terapeutka rodzinna. Specjalistka od magii białej, numerologii i astrologii.

Dayerlin Sosa jest socjologiem, psychologiem i pisarką. Interesuje się światem ezoteryki, zdobyła różne certyfikaty związane z tarotem i astrologią.

Pracowała jako tarocistka i terapeuta rodzinny metodą konstelacji od 2005 roku, zarówno osobiście, jak i online. Wśród jej różnych specjalności znajdujemy magię białą i numerologię, przechodząc przez Feng Shui i astrologię.

Wśród jej certyfikatów związanych ze studiami ezoterycznymi, wyróżniamy te dotyczące:

 • Numerologii (Poziom I i Poziom II).
 • Astrologii.
 • Tarotu Arkanów Mniejszych i Tarotu Arkanów Większych.
 • Magii białej.
 • Latających Gwiazd (średni i zaawansowany): Xuan Kong Fei Xing.