Szukaj kalkulatora
Kalkulatory tematyczne

Kalkulator numerologii

Sprawdzone przez Daryelin Sosa

Wystąpił błąd podczas przeprowadzania obliczeń, prosimy o kontakt za pośrednictwem formularza znajdującego się na naszej stronie kontaktowej, abyśmy mogli jak najszybciej to naprawić. Bardzo dziękujemy.

Jaki numer chcesz obliczyć?

Spis treści

Jak używać kalkulatora

Jeśli szukasz kalkulatora online i jesteś bardzo ciekawy, co kryje się za Twoim imieniem, trafiłeś we właściwe miejsce. Tutaj znajdziesz najlepszy symulator numerologii, który pozwoli Ci dowiedzieć się, jaką liczbą jesteś i jakie cechy są z nią związane.

Aby go użyć, wystarczy wprowadzić swoje pełne imię i nazwisko, czyli imię i oba nazwiska, jeśli je posiadasz, a kalkulator numerologii automatycznie poda Ci wynik bez większego wysiłku.

Odkryj już teraz, jaką liczbą jesteś i jaką przyszłość Ci to przynosi!

Jeśli natomiast chcesz nauczyć się obliczać numerologię bez pomocy kalkulatora, również opowiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć i jak interpretować wyniki, weź papier i ołówek i przygotuj się na naukę tego, czego nigdy Ci nie opowiadano o tajemnej nauce liczb.

Jak obliczyć numerologię swojego imienia?

Numerologia utrzymuje, że wartość numeryczna odpowiadająca Twojemu imieniu jest w stanie wpłynąć na niektóre aspekty Twojego rozwoju osobistego i zawodowego.

Obliczenie takich liczb, opierając się na podstawach numerologii, może pomóc Ci lepiej poznać siebie, uświadomić sobie swoje mocne i słabe strony, a także talenty, które możesz wykorzystać.

Z drugiej strony, jeśli użyjesz tych obliczeń również dla swoich krewnych i przyjaciół, zdobędziesz narzędzia, które pomogą Ci lepiej ich zrozumieć.

Pierwszy krok: Przypisanie liczb do liter składających się na Twoje imię

1. Napisz alfabet od A do Z na papierze w linii poziomej. Obok każdej z 26 liter napisz numer, który by jej przypadał, zakładając, że będziemy podążać za kolejnością alfabetyczną i że A to jeden, czyli pierwszy, B to dwa i tak dalej.

2. Stój! To nie jest to, co się wydaje, ten pierwszy krok ma na celu sprawdzenie, czy napisałeś wszystkie 26 liter i czy nie pominąłeś żadnej, numer, który przydzielimy każdej z nich, jest inny, czytaj dalej, a wyjaśnię jak.

Teraz będziemy przypisywać liczby od jednego do dziewięciu każdej literze alfabetu. Na papierze napisz liczby od jednego do dziewięciu w linii rosnącej, a następnie obok liczby jeden napisz literę A, obok liczby dwa literę B, obok liczby 3 literę C i tak dalej.

Po napisaniu litery I obok liczby 9, zacznij od nowa od początku, czyli następna litera, J, napisz ją ponownie w linii liczby jeden, na prawo od litery A.

Podążaj za tym porządkiem, według którego K będzie z liczbą dwa, litera L z liczbą trzy itd., aż skończysz alfabet.

Jeśli ten proces wydał Ci się trochę skomplikowany, nie martw się, oto tabela, która pomoże Ci się zorientować bez robienia całej tej brudnej roboty:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

N/Ñ

O

P

Q

R

S

T

U

V

W

X

Y

Z

3. Teraz napisz swoje pełne imię i nazwisko, z jednym lub dwoma nazwiskami w zależności od kraju.

Jeśli oficjalna wersja Twojego imienia zawiera przedrostki, przyrostki, zdrobnienia itp. Dołącz je dokładnie, aby uzyskać poprawne obliczenie.

Jeśli legalnie zmieniłeś swoje imię, użyj nowego imienia, ponieważ to właśnie ono jest obecnie z Tobą związane.

Możesz także użyć swojego pseudonimu, jeśli chcesz, ale otrzymany wynik może nie być całkowicie dokładny.

4. Znajdź odpowiednik między literami, które składają się na Twoje imię, a liczbami, które im wcześniej przypisaliśmy.

Teraz, gdy już wiesz, jaką wartość numeryczną ma każda litera, możesz napisać ją pod każdą z liter, które składają się na Twoje imię. Jeśli ma 12 liter, napisz odpowiadające im 12 numerów.

Jeśli na przykład nazywasz się Luis García, Twoje liczby będą następujące:

L

U

I

S

G

A

R

C

I

A

3

3

9

1

7

1

9

3

9

1

Drugi krok: zsumowanie liczb

Ten krok wyjaśniliśmy, aby uzyskać liczbę osobowości, poniżej wyjaśniamy warianty, aby uzyskać liczbę duszy i przeznaczenia.

1. Zsumuj wszystkie liczby , które zostały przypisane do spółgłosek składających się na Twoje imię.

Użyj kalkulatora lub po prostu papieru i ołówka, sumując każdą pojedynczą uzyskaną cyfrę, o ile odpowiada literze spółgłoski.

Wynik zazwyczaj będzie liczbą składającą się z dwóch cyfr, rzadko kiedy ta liczba będzie miała trzy cyfry, co może się zdarzyć tylko w przypadku, gdy Twoje imię jest bardzo długie.

 • W powyższym przykładzie, Luis García, dałoby to: 23.

2. Zredukuj liczbę dwucyfrową do jednocyfrowej, pamiętaj, że numerologia uwzględnia tylko wyniki od jeden do dziewięć.

Po zsumowaniu wszystkich liczb odpowiadających literom, które składają się na Twoje pełne imię, otrzymasz wynik dwucyfrowy. Aby go zredukować, zsumuj dwie cyfry, które go tworzą.

 • W naszym przykładzie: 2 + 3 = 5.

Jeśli wynik jest większy niż 9, zsumuj obie cyfry ponownie, aż zostanie tylko jedna; jeśli wyjdzie 14, liczba osobowości będzie 5.

Na przykład, jeśli obliczona suma to 25, oddziel dwa od pięciu, a następnie zsumuj je: 2 + 5 daje w wyniku siedem.

To oznacza, że liczba Twojej osobowości to siedem.

3. Niektóre liczby nie muszą być sumowane, są to tak zwane liczby mistrzowskie.

Jeśli wynik sumowania cyfr odpowiadających literom Twojego imienia to liczba, której cyfry są wszystkie takie same, oznacza to, że masz liczbę mistrzowską.

Przykłady takich wyników to na przykład 11, 22 lub 33. Mają one moc nadania Ci pewnej złożoności i głębi. Wszystkim tym liczbom przypisuje się szczególne cechy.

Wariant: liczba duszy i przeznaczenia

Ten system nie tylko może pomóc Ci lepiej zrozumieć swoją osobowość, ale również może być wykorzystany do lepszego poznania wnętrza osoby, w tym pragnień i motywacji (liczba duszy) oraz do uzyskania pomysłu na przeznaczenie, które dusza podpisała, aby oznaczyć naszą drogę w życiu ziemskim (liczba przeznaczenia).

Aby uzyskać te dwie warianty numerologiczne, musisz postępować zgodnie z poprzednimi krokami, stosując niewielkie zmiany w drugim kroku.

 • Dla liczby duszy: zsumuj tylko cyfry odpowiadające literom samogłoskom.
 • Dla liczby przeznaczenia: zsumuj cyfry odpowiadające wszystkim literom, czyli zsumuj wszystkie cyfry.

Jak ocenić wynik

Po odkryciu, która liczba jest związana z Twoim imieniem, możesz przejść do szczegółowej analizy wyników, odnosząc się do tabeli numerologicznej.

To wszystko, co musisz wiedzieć o tajemnej nauce liczb opartej na imionach, ale jak dobrze wiesz, nie jest to jedyny rodzaj numerologii, jest również numerologia tantryczna, między innymi, która jest inną gałęzią tej samej nauki, oparta na analizie Twojego dnia urodzenia.

Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie najważniejszych cech każdej liczby od 1 do 9, plus liczba mistrzowska, które znajdziesz poniżej. Porównaj swoje wyniki z wynikami swoich krewnych i przyjaciół i ciesz się numerologią w całej jej okazałości.

Ale zanim będziesz kontynuować, musisz mieć na uwadze, że numerologia jest pseudonauką nieudowodnioną i nienadającą się do udowodnienia, więc zalecamy ostrożność w interpretacji danych, które właśnie Ci podaliśmy. Pamiętaj, że jest to orientacyjne.

Traktuj to jako orientację bez podstawy empirycznej, myśląc, że choć często trafne, jest niemal niemożliwe opracowanie metody o tak ogólnym charakterze, zdolnej do generowania wyników, które pasowałyby do każdego rodzaju osób.

LICZBY MISTRZOWSKIE: 11, 22, 33

Jak wspomnieliśmy wcześniej, te liczby nie ulegają redukcji, ponieważ charakteryzują się pewnymi właściwościami i szczególnymi znaczeniami, które zobowiązują je do bycia różnymi od reszty liczb.

Aby móc uzyskać dane znaczenie, musisz połączyć znaczenia indywidualnej liczby i jej redukcji. W ten sposób, mielibyśmy, że:

 • 11 łączy moc 1 (niezależny) i 2 (wrażliwy).
 • 22 łączy moc 2 (wrażliwy) i 4 (budowniczy).
 • 33 łączy moc 3 (ekstrawertyczny) i 6 (harmonijny).

1. NIEZALEŻNY

Jesteś typem osoby, która ma jako swoją główną cechę bycie dynamicznym i niezależnym od innych, posiadasz dobre zdolności do wykorzystywania małych szczegółów, które daje ci życie, zawsze z determinacją i wolą.

Osiągniesz sukces w średnim/długim okresie, zajmując stanowiska o dużej odpowiedzialności. Jesteś bardzo racjonalny i, chociaż zazwyczaj jesteś introwertykiem, możesz stać się punktem odniesienia dla innych, będziesz kimś, do kogo będą się zwracać po radę i odwagę.

Dzięki twojemu niezależnemu duchowi, zawsze będziesz miał na uwadze odważne inicjatywy, które pozwolą ci nakreślić wiele projektów pełnych pasji i nadziei, które ostatecznie zafascynują twoje najbliższe otoczenie.

 • W harmonii: Zazwyczaj jesteś otwarty, współpracujący, dyplomatyczny, towarzyski, wytrwały i powściągliwy.
 • Bez harmonii: Pokażesz zachowanie z tendencją do depresji, fałszu, niezdecydowania i egoizmu.

2. ROZSĄDNY

Jesteś intuicyjny, serdeczny i delikatny; uwielbiasz pokój i harmonię, zawsze czułeś się bardzo związany z rodziną i ludźmi, których kochasz, w tym z partnerem i kręgiem przyjaciół.

Musisz być uważny, aby nie dać się manipulować innym i akceptować wszystko bez sprzeciwu. Jesteś bardzo wrażliwy, ale niezbyt lękliwy: równowaga jest punktem pośrednim między oboma, a przez to możesz pokazać innym swoją najsympatyczniejszą i najmilszą stronę.

W oparciu o swoją emocjonalną naturę, nigdy nie działasz impulsywnie ani z złymi intencjami. Jedną z twoich najlepszych cech jest prawie zawsze wynikiem refleksji: zastosowana dyplomacja, ta rada, którą potrafisz dać innym lepiej niż ktokolwiek inny; chociaż nie jesteś najmądrzejszą osobą, zawsze będziesz działać sprawiedliwie i wielkodusznie.

Zajęcia związane ze współpracą sprawiają, że czujesz się najbardziej komfortowo, działanie na własną rękę aktywuje pewne ochronne bariery oparte na strachu, które prawie zawsze kończą się powstrzymaniem cię.

 • W harmonii: Niezależny, przyjazny, pionierski, oryginalny, zdecydowany, samowystarczalny, śmiały i bojowy.
 • Bez harmonii: Samolubny, agresywny, twardy, samotny, uparty, nietolerancyjny, zaborczy i leniwy.

3. EKSTRAWERTYK

Jeśli numer twojej duszy to 3, posiadasz wielkie zalety: zmysł artystyczny i kreatywność, ale aby to wykorzystać, będziesz musiał poprawić się i bardziej wierzyć w siebie.

Twoja natura sprawia, że jesteś osobą radosną, optymistyczną i kochającą dobrą kompanię; odczuwasz potrzebę stałego kontaktu z ludźmi i pracy, która pozwoli ci zaspokoić całą tę pozytywność, którą nosisz w sobie.

Masz dar słowa, potrafisz posługiwać się retoryką i cieszysz się z tego, jesteś w stanie zmotywować innych, by stawali się lepsi każdego dnia.

 • W harmonii: Jesteś zabawny, pełen fantazji, optymistyczny, popularny, ekstrawertyczny i interesujący
 • Bez harmonii: Powierzchowny, próżny, ekstrawagancki, pretensjonalny i czasami bardzo przesadzony.

4. KONSTRUKTOR

Cztery to liczba ziemi i prac praktycznych, dlatego obdarzony jesteś silną wolą, którą powinieneś wykorzystać w sposób konstruktywny; ponadto posiadasz głębokie poczucie sprawiedliwości.

Jesteś bardzo odpowiedzialny i cierpliwy, poważny i metodyczny w rozwijaniu swoich działań; nigdy nie działasz w sposób uparty, ponieważ twoja silna wytrwałość pozwala ci przezwyciężyć ograniczenia, które możesz napotkać na swojej drodze.

Zawsze pamiętaj, aby do swojej determinacji dodać szczyptę kreatywności, jeśli to zrobisz, znajdziesz formułę sukcesu.

 • W harmonii: Praktyczny, metodyczny, pracowity, szczery, konstruktywny, cierpliwy i wytrwały.
 • Bez harmonii: Uparty, sztywny, skąpy, nudny, pospolity i zazdrosny.

5. WYSZUKIWACZ

Uwielbiasz ciągłe zmiany, nowość Cię stymuluje ponieważ masz wewnętrzną potrzebę bycia wolnym, myślenia i działania bez przerwy.

Jesteś z natury niespokojny i nienawidzisz monotonii; lubisz przygodę i cieszysz się dzieląc swoje historie.

Jednak jeśli nie podejmiesz odpowiednich środków ostrożności, z powodu Twojej zmiennej natury, możesz skończyć stając się osobą zamętną, z dziecinymi zachowaniami i poziomem nieodpowiedzialności, który może być irytujący dla innych.

Wreszcie, kolejnym z Twoich mocnych stron jest Twoja szybkość w podejmowaniu decyzji, która daje Ci lepsze postrzeganie rzeczywistości i pomaga stać się osobą podziwianą przez innych.

 • W harmonii: Wszechstronny, przygodowy, ciekawy, towarzyski, zmysłowy i intuicyjny.
 • Bez harmonii: Impulsywny, niestabilny, nieodpowiedzialny i niezorganizowany.

6. HARMONIJNY

Jesteś romantycznym idealistą, numer 6 niesie ze sobą silne pragnienie harmonii wewnętrznej.

Jesteś również bardzo domatorem, co czyni cię miłą i sympatyczną osobą, ale także praktyczną i odpowiedzialną; z drugiej strony, charakteryzujesz się również dyplomatyczną stroną, której nie wszyscy potrafią docenić w tobie.

Nie jesteś wcale agresywny w kontaktach z innymi, w rzeczywistości, to coś, czego głęboko nienawidzisz, podobnie jak zazdrości, nie lubisz jej odczuwać ani doświadczać.

Zawsze starasz się przyjmować postawę w żaden sposób konserwatywną w stosunku do idei i gustów.

Ciągłe doskonalenie i właściwe relacje będą paliwem, którego potrzebujesz, aby rozwijać się jako osoba w pełni.

 • W harmonii: Sumienny, łagodny, uważny, pewny siebie, opiekuńczy, harmonijny i idealistyczny.
 • Bez harmonii: Despotyczny, zazdrosny, niespokojny i skąpy.

7. MĄDRY

Jesteś badaczem doskonałym, introwertykiem, mistykiem i pasjonatem filozofii.

Mówisz niewiele i jesteś wielkim obserwatorem, charakteryzuje Cię indywidualizm i możesz być nieco samotny, nie lubisz nieporządku i masz pewną potrzebę izolacji i zagłębiania się w swoje wnętrze.

Żyjesz z uwagą, aby nie uciekać zbyt często od rzeczywistości i wybierasz stawienie czoła problemom, ponieważ i tak będą Cię prześladować.

Poczucie poświęcenia jest wrodzone Twojej osobowości i często idzie w parze z dużą kreatywnością. Pozwól się prowadzić swojemu wewnętrznemu instynktowi.

 • W harmonii: Perfekcjonista, introspektywny, godny, drobiazgowy i skrupulatny.
 • Bez harmonii: Niechętny, nerwowy, naiwny, sarkastyczny, leniwy, zamknięty i z pewną tendencją do izolacji.

8. ORGANIZATOR

Liczba 8 jest ściśle związana z organizacją. Potrafisz docenić innych, jesteś realistą i ambitny, a swoje cele osiągasz poprzez ciężką pracę i wytrwałość.

Musisz nadać odpowiedni kierunek swojemu praktycznemu podejściu, starając się być zrównoważonym i sprawiedliwym w każdej decyzji lub działaniu. Powinieneś zwrócić szczególną uwagę, aby nie stać się osobą autorytarną, ucz się wyrażać swoje uczucia.

Masz dobre oko do interesów, ale masz pewną potrzebę bezpieczeństwa, która powstrzymuje cię przed zachowaniem się jak inwestor.

Osiem to liczba, która łączy twoją duszę z twoim sercem i która pozwala ci natychmiast nawiązać kontakt z nastrojem innych.

Jesteś również osobą zrównoważoną w większości aspektów życia, nie lubisz ryzyka, chyba że chodzi o sprawy biznesowe.

 • W harmonii: Zorganizowany, lider, godny zaufania, energiczny, ambitny i lojalny.
 • Bez harmonii: Dominujący, niesprawiedliwy, nieuczciwy, mściwy, żądny władzy i bez skrupułów.

9. HUMANITARNY

Liczba 9 wskazuje na osobowość altruistyczną i humanitarną. Jesteś bardzo optymistyczny i hojny, te cechy dają ci energię do ciągłego rozwoju jako osoby, stając się cennym zasobem dla społeczności.

Do innych twoich zalet z pewnością należą zaufanie, które emanujesz, i lojalność, którą okazujesz. Twoje emocje nie akceptują zamkniętego lub egoistycznego sposobu myślenia, zamiast tego znajdują miejsce dla wyobraźni i zamiłowania do przygody, co pozwoli ci przekształcić każdą przeciwność losu.

Inne twoje dary to współczucie i tolerancja. Pozwalają ci one zrozumieć idee i sytuacje w znacznie krótszym czasie i bardziej efektywnie niż reszta ludzi.

Czujesz potrzebę wolności płynącą w twoich żyłach, dlatego trudno jest ci związać się z ludźmi czy miejscami na długi czas.

 • W harmonii:Uniwersalista, romantyk, filantrop, inspirujący, niepodatny na wpływy i o szerokich horyzontach.
 • Bez harmonii:Posiadaczy, niedyskretny i natarczywy.
Daryelin Sosa
Pisarka, tarocistka i terapeutka rodzinna. Specjalistka od magii białej, numerologii i astrologii.
Dayerlin Sosa jest socjologiem, psychologiem i pisarką. Interesuje się światem e... Czytaj więcej »

Kalkulatory astrologiczne

+ Kalkulatory rozrywki