Hesap Makinesi Ara
Tematik Hesap Makineleri

Numeroloji Hesaplayıcı

Tarafından gözden geçirildi Daryelin Sosa

Bir hata oluştu, lütfen en kısa sürede düzeltebilmemiz için iletişim sayfamızda yer alan form aracılığıyla bize ulaşın. Çok teşekkürler.

Hangi sayıyı hesaplamak istiyorsun?

İçindekiler Tablosu

Hesap Makinesini Nasıl Kullanılır

Online bir hesap makinesi arıyorsanız ve adınızın ardında gizlenen sırrı merak ediyorsanız doğru yere geldiniz, burada en iyi numeroloji simülatörünü bulabilir ve hangi numara olduğunuzu ve bu numara ile ilişkilendirilen özellikleri öğrenebilirsiniz.

Kullanmak için tek yapmanız gereken tam adınızı, yani ilk adınızı ve varsa iki soyadınızı girmek, ve numeroloji hesap makinesi sonucu otomatik olarak ve fazla çaba gerektirmeden size verecektir.

Şimdi hangi numara olduğunuzu ve sizi bekleyen geleceği keşfedin!

Öte yandan, hesap makinesi yardımı olmadan numerolojiyi nasıl hesaplayacağınızı öğrenmek istiyorsanız, size bilmeniz gereken her şeyi ve sonuçları nasıl yorumlayacağınızı da anlatacağız, kağıt ve kalem alın ve sayıların gizli bilimi hakkında hiç anlatılmamış şeyleri öğrenmeye hazırlanın.

Adınızın numerolojisini nasıl hesaplarsınız?

Numeroloji, adınıza karşılık gelen sayısal değerin kişisel ve profesyonel gelişiminizde bazı yönler üzerinde etkili olabileceğini savunur.

Numerolojinin temellerine dayanarak bu tür sayıları hesaplamak, kendinizi daha iyi tanımanızı, güçlü ve zayıf yanlarınızı fark etmenizi, ayrıca geliştirebileceğiniz yeteneklerinizi fark etmenizi sağlayabilir.

Öte yandan, bu hesaplamaları akrabalarınız ve arkadaşlarınız için de kullanırsanız, onları daha iyi anlamanıza yardımcı olacak araçlar edineceksiniz.

İlk adım: Adınızı oluşturan harflere numaralar atayın

1. A'dan Z'ye kadar alfabeti yatay bir çizgide kağıda yazın. 26 harfin her birine yanına alfabeye göre bir sıra takip edeceğimizi anlayarak, A bir, yani birinci, B iki ve bu şekilde devam edecek şekilde bir numara yazın.

2. Durun! Göründüğü gibi değil, bu ilk adım 26 harfi yazıp hiçbirini atlamadığınızı kontrol etmek içindir, her birine vereceğimiz numara farklıdır, okumaya devam edin ve nasıl olduğunu açıklayacağım.

Şimdi alfabetin her harfine bir'den dokuz'a kadar bir numara atayacağız. Bir kağıda bir'den dokuz'a kadar sayıları artan sırayla yazın, sonra bir numaranın yanına A harfini, iki numaranın yanına B harfini, üç numaranın yanına C harfini ve bu şekilde devam edin.

I harfini dokuz numaranın yanına yazdıktan sonra, baştan başlayın, yani bir sonraki harf olan J'yi, A harfinin sağına, bir numaranın satırına yeniden yazın.

Bu sırayı takip edin, K harfi iki numara ile, L harfi üç numara ile, vb. alfabeti bitirene kadar devam edin.

İşlem biraz karışık görünse de endişelenmeyin, işin kirli kısmını yapmadan yolunuzu bulmanıza yardımcı olacak bu tabloyu buraya bırakıyoruz:

1

2

3

4

5

6

7

8

9

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

N/Ñ

O

P

Q

R

S

T

U

V

W

X

Y

Z

3. Şimdi tam adınızı yazın, ülkenize bağlı olarak bir veya iki soyadı ile.

Resmi adınızda önekler, sonekler, küçültmeler, vb. varsa, doğru bir hesaplama için bunları tam olarak dahil edin.

Adınızı resmi olarak değiştirdiyseniz, şu anda sizinle özdeşleşen yeni adınızı kullanın.

Lakabınızı kullanmak isterseniz de bunu yapabilirsiniz, ancak alınan sonuç tam olarak doğru olmayabilir.

4. Adınızı oluşturan harfler ile daha önce alfabeteye atadığımız numaralar arasındaki ilişkiyi bulun.

Şimdi her bir harfin sayısal değerini bildiğinize göre, adınızı oluşturan her bir harfin altına ilgili numarayı yazabilirsiniz. 12 harfi varsa, onların karşılık gelen 12 numarasını yazın.

Örneğin, adınız Luis García ise, numaralarınız şu şekilde olacaktır:

L

U

I

S

G

A

R

C

I

A

3

3

9

1

7

1

9

3

9

1

İkinci adım: sayıları toplayın

Bu adımı kişilik numarasını elde etmek için açıkladık, aşağıda ruh ve kader numarasını elde etmek için varyasyonları açıklıyoruz.

1. Adınızı oluşturan harflere atanan sayıların hepsini toplayın, yalnızca adınızdaki ünsüz harfler için geçerlidir.

Hesap makinesi kullanın veya sadece kağıt ve kalem, her bir elde edilen bireysel rakamı toplayın, yalnızca bir ünsüz harfe karşılık geliyorsa.

Sonuç genellikle iki basamaklı bir sayı olacaktır, nadiren bu sayı üç basamaklı olur, bu sadece adınız çok uzunsa gerçekleşebilir.

 • Önceki örnekte, Luis García, bize: 23 verir.

2. İki basamaklı sayıyı tek basamaklı bir sayıya indirgeyin, numerolojinin sadece bir ile dokuz arasındaki sonuçları dikkate aldığını unutmayın.

Adınızı oluşturan harflere karşılık gelen tüm sayıları topladıktan sonra, iki basamaklı bir sonuç elde etmiş olacaksınız. Bunu indirgemek için, iki basamağı toplayın.

 • Örneğimizde: 2 + 3 = 5.

Eğer sonuç 9'dan büyükse, her iki sayıyı da toplayarak tek bir sayıya indirgeyin; eğer 14 çıkarsa, kişilik numaranız 5 olacaktır.

Örneğin, hesaplanan toplam 25 ise, iki ile beşi ayırın ve sonra toplayın: 2 + 5'in sonucu yedi olur.

Bu, kişilik numaranızın yedi olduğu anlamına gelir.

3. Bazı sayıları toplamanıza gerek yoktur, bunlar usta numaralarıdır.

Adınızın harflerine karşılık gelen sayıları topladığınız sonuç, tüm basamakları aynı olan bir sayıysa, bir usta numaranız olduğu anlamına gelir.

Bu sonuçlardan bazı örnekler 11, 22 veya 33'tür. Size belirli bir karmaşıklık ve derinlik atfetme gücüne sahiptirler. Bu sayılara özgü özellikler atfedilir.

Varyant: ruh ve kader numarası

Bu sistem sadece kişiliğinizi daha iyi anlamanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bir kişinin iç dünyasını, arzularını ve motivasyonlarını (ruh numarası) ve ruhunun dünyevi yaşamda izlememiz gereken yolu belirlemek için imzaladığı kaderi (kader numarası) daha iyi anlamak için de değerlendirilebilir.

Bu iki numerolojik varyantı elde etmek için, ikinci adımda hafif değişiklikler uygulayarak önceki adımları takip edin.

 • Ruh numarası için: yalnızca harflere karşılık gelen sayıların toplamını alın.
 • Kader numarası için: tüm harflere karşılık gelen sayıların toplamını alın, yani tüm sayıları toplayın.

Sonucu Değerlendirme

Adınıza bağlı olan numarayı keşfettikten sonra, sonuçların detaylı bir analizini numerolojik bir tabloya bakarak yapabilirsiniz.

Adlara dayalı sayıların gizli bilimi hakkında bilmeniz gereken her şey bu kadar, ancak bildiğiniz gibi numeroloji, doğum gününüzün analizine dayalı tantrik gibi, tek bir numeroloji türü değildir.

Biz sizin için 1'den 9'a kadar her numaranın en önemli özelliklerinin bir özetini hazırladık, ayrıca usta numarayı da bulacaksınız. Sonuçlarınızı aile üyelerinizin ve arkadaşlarınızınkilerle karşılaştırın ve numerolojinin tüm ihtişamını yaşayın.

Ancak, devam etmeden önce, numerolojinin kanıtlanmamış ve kanıtlanamaz bir yancı bilim olduğunu unutmamanız gerekir, bu nedenle size verdiğimiz bilgileri dikkatli bir şekilde ele almanızı öneririz. Hatırlatmak gerekir ki, bu referans amaçlıdır.

Bunu empirik bir temele dayanmayan bir yönlendirme olarak alın, her ne kadar sık sık doğru çıksa da, her türlü insanla uyuşan sonuçlar verebilecek bu kadar genel bir yöntem geliştirmenin neredeyse imkansız olduğunu düşünün.

USTA SAYILAR: 11, 22, 33

Daha önce de belirttiğimiz gibi, bu sayılar azalmaz, çünkü belirli özelliklere ve özel anlamlara sahip oldukları için diğer sayılardan farklı olmaları gerekmektedir.

Bu anlamı elde edebilmek için, bireysel sayının ve onun indirgenmiş hali olan sayının anlamlarını birleştirmelisiniz. Bu şekilde, şunu elde ederiz:

 • 11, 1'in (bağımsız) ve 2'nin (duyarlı) gücünü birleştirir.
 • 22, 2'nin (duyarlı) ve 4'ün (yapıcı) gücünü birleştirir.
 • 33, 3'ün (dışa dönük) ve 6'nın (uyumlu) gücünü birleştirir.

1. BAĞIMSIZ

Dinamik ve bağımsız olmak gibi birinci sınıf bir özelliğe sahip olan kişi sensin, hayattan aldığın küçük detayları değerlendirme konusunda iyi yeteneklere sahipsin, her zaman kararlılık ve irade ile.

Orta/uzun vadede başarıya ulaşacaksın, büyük sorumluluklar gerektiren pozisyonları işgal edeceksin. Çok mantıklısın ve genellikle içe dönük olsan da, sonunda başkaları için bir referans noktası haline gelebilirsin, sana akıl ve cesaret aramak için gelecekler biri olacaksın.

Bağımsız ruhun sayesinde, her zaman cesur girişimler aklında olacak ve bu da seni tutku ve heyecanla dolu birçok projeyi tasarlamaya yönlendirecek, bu da güven çevrendekileri büyüleyecek.

 • Uyumlu olduğunda: Genellikle duyarlı, işbirlikçi, diplomatik, sosyal, kararlı ve çekingen olursun.
 • Uyumsuz olduğunda: Depresyona eğilimli, sahtekâr, kararsız ve bencil bir davranış sergilersin.

2. DUYARLI

Sezgiselsin, sıcakkanlı ve naziksin; barışı ve uyumu seviyorsun, aileye ve sevdiklerine, aralarında eşin ve arkadaş çevrenin de bulunduğu, her zaman çok bağlı hissettin.

Başkaları tarafından manipüle edilmemeye ve her şeyi itirazsız kabul etmemeye dikkat etmelisin. Çok alıngansın, ama fazla endişeli değilsin: dengeli olmak ikisi arasındaki orta noktadır ve bunun aracılığıyla diğerlerine en sempatik ve nazik yanını gösterebilirsin.

Duygusal doğan gereği, asla düşüncesizce veya kötü niyetle hareket etmezsin. En iyi özelliklerinden biri neredeyse her zaman düşünceli olmandan kaynaklanır: uygulanan diplomasi, başkalarına verebileceğin en iyi tavsiye; en bilge kişi olmasan bile, her zaman adalet ve cömertlikle hareket edeceksin.

İşbirliğiyle ilgili görevler, kendini en rahat hissettiğin yerlerdir, kendi başına hareket etmek, genellikle seni engelleyen korkuya dayalı koruyucu bariyerlerini harekete geçirir.

 • Uyum içinde: Bağımsız, dost canlısı, öncü, orijinal, kararlı, kendi kendine yeterli, cesur ve savaşçı.
 • Uyumsuzlukta: Bencil, agresif, sert, yalnız, inatçı, hoşgörüsüz, sahiplenici ve tembel.

3. DIŞA DÖNÜK

Ruh numaran 3 ise, büyük özelliklere sahipsin: güçlü bir sanatsal ve yaratıcı duygu, ancak bunu en iyi şekilde kullanabilmek için kendini geliştirmen ve kendine daha fazla inanman gerekecek.

Doğan gereği neşeli, iyimser ve iyi arkadaşlıkları seven bir insansın; sürekli insan temasına ve içindeki tüm bu pozitifliği tatmin edebilecek bir işe ihtiyaç duyuyorsun.

Söz konusu konuşmak olduğunda yeteneklisin, retorikle başa çıkabilir ve bunu yapmaktan keyif alırsın, diğerlerini her gün daha iyi olmaya teşvik edebilirsin.

 • Uyum içinde: Eğlenceli, hayalperest, iyimser, popüler, dışa dönük ve ilginçsin
 • Uyumsuzken: Yüzeysel, kendini beğenmiş, abartılı, kibirli ve bazen çok abartılısın.

4. YAPICI

Dört, toprağın ve pratik işlerin sayısıdır, bu yüzden güçlü bir iradeye sahipsin ki bunu yapıcı bir şekilde kullanmalısın; ayrıca, derin bir adalet duygun var.

Çok sorumluluk sahibi ve sabırlısın, işlerini geliştirirken ciddi ve metodiksin; asla inatçı bir şekilde hareket etmezsin çünkü güçlü azmin, yolda karşılaşabileceğin engelleri aşmanda sana yardımcı olur.

Kararlılığına her zaman bir tutam yaratıcılık eklemeyi unutma, eğer bunu yaparsan başarının formülünü bulmuş olursun.

 • Uyumlu olduğunda: Pratik, metodik, çalışkan, dürüst, yapıcı, sabırlı ve azimli.
 • Uyumsuz olduğunda: İnatçı, katı, cimri, sıkıcı, sıradan ve kıskanç.

5. ARAYICI

Sürekli değişmeyi seviyorsun, yenilik seni heyecanlandırıyor çünkü içinde özgür hissetme, düşünme ve durmaksızın hareket etme ihtiyacı var.

Doğuştan huzursuzsun ve monotonluktan nefret ediyorsun; macerayı seviyor ve hikayelerini paylaşmaktan keyif alıyorsun.

Ama eğer uygun önlemleri almazsan, değişken doğan nedeniyle, sonunda ofsayta düşmüş, çocuksu davranışlar sergileyen ve başkaları için sinir bozucu olabilecek bir sorumsuzluk seviyesine sahip bir kişiye dönüşebilirsin.

Son olarak, başka bir güçlü yanın, gerçekliği daha iyi algılamanı sağlayan ve seni başkaları tarafından hayranlık duyulan bir kişi haline getiren kararları hızla alabilme yeteneğindir.

 • Uyumlu olduğunda: Çok yönlü, maceracı, meraklı, sosyal, duyusal ve sezgisel.
 • Uyumsuz olduğunda: Düşüncesiz, dengesiz, sorumsuz ve düzensiz.

6. UYUMLU

Romantik bir idealistsin, 6 numarası içinde güçlü bir uyum arzusu getirir.

Ayrıca çok evcimensin, bu da seni nazik ve sempatik, ama aynı zamanda pratik ve sorumlu bir kişi yapar; diğer yandan, herkesin sende takdir etmediği diplomatik yönünle de tanınıyorsun.

Başkalarıyla ilişkilerinde hiç agresif değilsin, aslında bu, derinden nefret ettiğin bir şeydir, ve kıskançlık için de aynı şey geçerli, bunları hissetmekten ya da yaşamaktan hoşlanmazsın.

Her zaman, fikirler ve zevkler söz konusu olduğunda hiç de muhafazakar olmayan bir tutum benimsemeye çalışırsın.

Sürekli iyileştirme ve uygun ilişkiler, tam anlamıyla bir insan olarak gelişmen için ihtiyacın olan yakıt olacaktır.

 • Uyum içinde: Dikkatli, nazik, özenli, kendinden emin, koruyucu, uyumlu ve idealist.
 • Uyum dışında: Kendini beğenmiş, kıskanç, endişeli ve cimri.

7. BİLGİN

Mükemmellik arayışı içinde bir araştırmacısın, içe dönük, mistik ve felsefeye tutkun.

Az konuşursun ve büyük bir gözlemcisin, bireyciliğin seni tanımlar ve biraz yalnız olabilirsin, düzensizlikten hoşlanmazsın ve içine çekilip yalnız kalmaya ihtiyaç duyarsın.

Gerçeklikten çok sık kaçmamaya dikkat eder ve sorunlarla yüzleşmeyi tercih edersin çünkü sorunlar seni takip edecek.

Fedakarlık duygusu kişiliğinin doğal bir parçasıdır ve genellikle büyük bir yaratıcılıkla birlikte gelir. İçgüdülerine güvenerek yoluna devam et.

 • Uyum içinde: Mükemmeliyetçi, içe dönük, onurlu, detaycı ve titiz.
 • Uyum dışında: Çekingen, gergin, hayalperest, alaycı, tembel, kapalı ve kendini izole etme eğiliminde.

8. ORGANİZATÖR

8 numarası, organizasyonla sıkı sıkıya bağlıdır. Başkalarını değerlendirebilirsin, gerçekçi ve hırslısın ve genellikle hedeflerine, sıkı çalışmanın ve sürekliliğin meyvesi aracılığıyla ulaşırsın.

Pratik duygunu doğru bir şekilde sonuçlandırmak zorundasın, her karar veya eylemde dengeli ve adil olmaya çalışarak. Otoriter bir kişiye dönüşmemek için özel bir dikkat göstermelisin, duygularını ifade etmeyi öğren.

İş konusunda iyi bir gözün var, ama bir yatırımcının yapacağı gibi davranmanı engelleyen belirli bir güvenlik ihtiyacın var.

Sekiz, ruhunu kalbinle ilişkilendiren ve bu nedenle, diğerlerinin ruh halini hemen anlamanı sağlayan sayıdır.

Ayrıca, hayatın çoğu yönünde dengeli bir insansın, risk almaktan hoşlanmazsın, tabii ki söz konusu iş olmadıkça.

 • Uyumlu olduğunda: Organize, lider, güvenilir, enerjik, hırslı ve sadık.
 • Uyumsuz olduğunda: Baskın, adaletsiz, dürüst olmayan, intikamcı, güç arzusu olan ve vicdansız.

9. İNSANİ YARDIM

9 numarası altruist ve insancıl bir kişiliği belirtir. Çok iyimser ve cömertsin, bu özellikler sana kişi olarak büyümeye devam etme enerjisi verir, toplum için yararlı bir değere dönüşmeni sağlar.

Diğer erdemlerin arasında, şüphesiz ki yaydığın güven ve işlediğin sadakat yer alır. Duyguların kapalı ya da bencil bir zihniyeti kabul etmez, bunun yerine hayal gücü ve maceraya olan düşkünlük için yer vardır, bu da her türlü zorluğun üstesinden gelmene olanak tanır.

Diğer yeteneklerin arasında şefkat ve hoşgörü yer alır. Bunlar, fikirleri ve durumları çok daha kısa sürede ve diğer insanlardan daha etkili bir şekilde anlamanı sağlar.

Damarlarında özgürlük ihtiyacını hissedersin, bu yüzden uzun süreler boyunca insanlarla veya yerlerle bağ kurmakta zorlanırsın.

 • Uyumlu olduğunda:Evrenselci, romantik, hayırsever, ilham verici, etkilenmez ve geniş görüşlü.
 • Uyumsuz olduğunda:Sahiplenici, dikkatsiz ve ısrarcı.
Daryelin Sosa
Yazar, tarotçu ve aile dizimi uzmanı. Beyaz büyü, numeroloji ve astroloji uzmanı.
Dayerlin Sosa sosyolog, psikolog ve yazardır. Esoterizm dünyasına ilgi duyan Sosa, ... Daha fazla oku »

Astrolojik hesap makineleri

+ Eğlence Hesap Makineleri